Salda Gölü Basın Bülteni

Salda Gölü ve çevresinin korunması çalışmaları Sn.Emine Erdoğan’ın da yakın ilgisi ve önerileriyle Bakanlığımızca üst düzeydeki çevre hassasiyetiyle yürütülmektedir.

Görsel ve Yazılı Basın

Salda Gölü ile ilgili basınımızda yer alan haberlerden bazılarını sizler için derledik.

Haberler

Bakan Kurum’dan Salda Gölü Hakkında Açıklama
HÜRRİYET | 15.04.2020

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum da konuyla ilgili Gülistan Alagöz’e konuştu. “O görüntü tüm millet gibi beni de yaraladı. Burada doğal güzelliğimizi korumak isterken, bu kadar hassas davranırken bu hatalara izin vermeyiz” dedi.

Salda Gölü Koronavirüs Nedeniyle Ziyarete Kapatıldı
ANADOLU AJANSI | 14.04.2020

Burdur’un Yeşilova ilçesindeki beyaz kumsalı ve turkuaz rengi suyunun güzelliğiyle ‘Türkiye’nin Maldivleri’ olarak ünlenen Salda Gölü, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) ile mücadele tedbirleri kapsamında ziyarete kapatıldı.

Salda Gölü’ndeki Yapılar ‘Temelsiz’ İnşa Edilecek
ANADOLU AJANSI | 05.03.2020

Salda Gölü’ndeki Yeşilova Halk Plajı ile Beyaz Adalar kısmında vatandaşların kullanımına açılacak yapılar, temelsiz ve sökülüp takılabilir yapıda olacak. Saha dışında tek çivi çakmadan monte edilecek yapılar, ahşap malzemeden üretilecek.

Sayın Emine Erdoğan Hanımefendi Salda Gölü’nü Ziyaret Etti
TWITTER | 02.09.2019

Çevre ve Şehircilik Bakanımızın davetiyle çevre dostlarıyla birlikte Salda Gölü’nü ziyaret ettim. Kendine özgü yapısıyla Mars gezegeninin yüzey özelliklerini taşıyan dünyanın sayılı bölgelerinden birisi olan Salda Gölü, ülkemizin özenle korunması gereken bir kıymeti.

Salda Gölü
Betonlaşmayacak
STAR GAZETESİ | 07.09.2019

Emine Erdoğan’ın Salda Gölü’nü ziyareti ile gözler Burdur’a çevrildi. Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, “14 Mart 2019 tarihinde Sayın Cumhurbaşkanımızın onayıyla Salda bölgesinde, 44 kilometrekare olan göl yüzeyini biz 7 kat artırarak 295 kilometrekare alanı özel çevre koruma bölgesi ilan ettik. Hiçbir şekilde burayı betonlaştırmayacağız” dedi.

İlk Dumansız Sit Alanı
Neresi Olacak
MİLLİYET GAZETESİ | 07.09.2019

Türkiye’de sigara içilmeyen ilk dumansız sit alanı bölgesi oluşturulması için bir çalışma yürütülüyor. Bu yer Salda Gölü. Özellikle beyaz kumlu bölgede sigara içilmemesi ve izmaritlerin kuma zarar vermemesi için bir çalışma yapılıyor.

Salda Gölü İncelemesi

Salda’daki çalışmalarımızı yerinde inceleme davetimizi kabul ederek bizleri onurlandıran Sayın Emine Erdoğan Hanımefendi’ye bugün tabiat harikası gölümüzü ve çevresini korumak için hayata geçireceğimiz projemizi anlattık.

Sayfalar
İletişim

Site : csb.gov.tr
Tel   : +90 (312) 410 10 00
Faks : +90 (312) 410 10 00